Spotify będzie miało swój głośnik do samochodu? Spółka zaprasza na konferencję

Spotify Głośnik

24 kwietnia Spotify zaprasza media na konferencję w Nowym Jorku, gdzie coś nowego chce pokazać światu. Spekuluje się, że być może będzie to pierwszy gadżet elektroniczny w historii firmy – być może sterowany głosem odtwarzacz do samochodu.

Pod koniec minionego tygodnia Spotify zaczęło rozsyłać do amerykańskich dziennikarzy zaproszenia na konferencję prasową, która ma się odbyć 24 kwietnia. Chce coś ważnego i nowego na niej zakomunikować. Niestety nie podaje więcej żadnych szczegółów – nie wiadomo, jaką nowością chce się pochwalić.

W sieci pojawiło się więc wiele spekulacji. Najwięcej z nich łączy nadchodzącą konferencję z ofertą, którą serwis z muzyką w chmurze rozesłał do niektórych swoich użytkowników w lutym. Proponuje im, by wykupili subskrypcję w serwisie za 12,99 dol. miesięcznie ze zobowiązaniem na rok. Razem z dostępem do serwisu użytkownicy dostaną wtedy niewielkie urządzenie – prawdopodobnie sterowany głosem głośnik do samochodu. Jego zdjęcia pojawiło się w ofercie rozsyłanej w lutym.

Spekuluje się też, że być może Spotify przedstawi na wspomnianej konferencji również wersję stacjonarną nowego odtwarzacza.

Przypuszczenie pasują do wcześniejszych informacji z marca. Wtedy Spotify poinformowało, że opracowało aplikację, która jest instalowana w systemie audio kilku modeli samochodów marki Cadillac. Są również plany, by trafiła ona do innych amerykańskich samochodów koncernu GM: chevroletów, buicków i GMC. Wtedy też stało się jasne, że spółka intensywnie pracuje nad pomysłem sterowania jej aplikacją za pomocą głosu.

Foto: Spotify.

Czytaj więcej: Zaskakująca prawda. BMW i Mercedes stracą więcej na wprowadzeniu chińskich ceł na produkty z USA niż amerykańskie koncerny motoryzacyjne.
Czytaj więcej: Amerykanie nakładają nowe sankcje na Rosję. Na liście znani oligarchowie, przyjaciele Putina.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*