Bankowe okazje. Wymarzone Konto Osobiste? Wiele zalet, jedna drobna opłata

Trzeba przyznać, że specjaliści od marketingu Raiffeisen Polbanku są ludźmi odważnymi. Nazwanie na polskim rynku bankowym konta osobistego wymarzonym, to jednak dość ryzykowny pomysł reklamowy. Czy naprawdę Wymarzone Konto Osobiste Raiffeisen Polbanku jest takie, jak mówi o nim bank rodem z Austrii?

Nie wchodząc w detale, zacznijmy od tego co najważniejsze. Wymarzone Konto Osobiste (z doklejoną do niego kartą) nie jest tak naprawdę rachunkiem bezpłatnym. Miesięcznie musimy zapłacić 3 zł za dołączoną do rachunku kartę debetową. I opłaty tej nie można uniknąć – chyba, że zrezygnujemy z karty, co w wypadku rachunku osobistego nie jest pomysłem najlepszym. Ale w tej cenie dostajemy już dużo ważnych rzeczy – wśród nich internetowe przelewy na rachunki bankowe w Polsce, wypłaty bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce i pakiet kilku ubezpieczeń dołączonych do karty.

Do tego, co ważne, konto jest oprocentowane i bank gwarantuje, że w trakcie trwania umowy nie podniesie żadnych opłat związanych z prowadzeniem rachunku lub związaną z nim kartą.

W sumie więc brzmi to całkiem atrakcyjnie. Zanim jednak wypełnimy formularz rozpoczynający procedurę otwarcia rachunku, poznajmy więcej szczegółów.

Podstawowe operacje bankowe są za darmo

Otwarcie i prowadzenie Wymarzonego Konta Osobistego jest bezpłatne. Nie zapłacimy też za złożone przez Internet zlecenia przelewów krajowych w systemie ELIXIR, ani za zdefiniowane też w sieci zlecenia stałe.

Wpłaty w oddziałach banku są bezpłatne. Co ważne, jedną wypłatę w miesiącu w oddziale banku również możemy zrealizować za darmo – więc na upartego można mieć ten rachunek całkiem za free, jeżeli tylko raz podejmiemy pieniądze z rachunku w banku i potem za zakupy będziemy już płacić gotówką, a tylko podstawowe rachunki opłacimy przelewami z rachunku.

Za drugą i każdą kolejną wypłatę z rachunku w oddziałach banku już zapłacimy – 0,2 proc. wypłacanej kwoty, minimum 5 zł, maksymalnie 200 zł.

5 złotych kosztuje ponadto przelew europejski do 50 000 euro – przydatny np. przy rezerwowaniu hotelu za granicą lub zakupach na eBay’u.

Za 3 złote miesięcznie wszystkie bankomaty w Polsce są nasze

Do rachunku można zamówić kartę debetową MasterCard Debit PayPass. Za wydanie nic nie zapłacimy. Za jej obsługę jednak 3 złote miesięcznie.

W tej cenie możemy – co najważniejsze – bez prowizji wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce. Miłe.

Do karty bank dodaje bezpłatne ubezpieczenia – w ramach pakietu Pomoc Medyczna, Pomoc Domowa i Pomoc Drogowa (Polska) możemy skorzystać z pomocy fachowców (np. hydraulika, stolarza lub mechanika) czy lekarza (1-2 razy w roku), ale za części wymagane do napraw lub leki płacimy już samodzielnie. Do tego mamy też ubezpieczenie w podróży zagranicznej (Podróż bez zmartwień), w tym np. pokrycie kosztów nagłej wizyty u lekarza za granicą.

Bank dorzuca kartę MasterCard Debit PayPass do rachunku domyślnie. Można jednak z niej zrezygnować – choć bardzo to utrudni pełne i wygodne korzystanie z rachunku. Rezygnujemy też tym samym z ubezpieczeń.

Opcjonalnie do rachunku możemy dostać Minikartę Debit. To naklejka zbliżeniowa, którą możemy nakleić np. na komórkę i dokonywać nią transakcji zbliżeniowych. Ważne! Pieniędzy przy pomocy tej karty nie wypłacimy z bankomatu.

Korzystanie z naklejki zbliżeniowej kosztuje 15 zł rocznie – tyle bank pobierze za jej wydanie na rok. Potem gwarantuje, że przez rok nie będzie pobierał w związku z nią żadnych dodatkowych opłat.

Rachunek jest oprocentowany

Wymarzone Konto Osobiste jest oprocentowane. I jego wysokość rośnie wraz ze wzrostem salda.

Dla kwot do 3 tys. zł oprocentowanie wynosi 0,375 proc. miesięcznie.

Dla kwot od 3000,01 do 10 000 zł podnosi się do 1,125 proc.

1,5 proc. wynosi natomiast oprocentowanie dla kwot powyżej 10 tys. zł.

Co ważne, to oprocentowanie raczej nie spadnie, a raczej w przyszłości wzrośnie. Oparte jest bowiem na zmiennej stopie referencyjnej NBP i stałym mnożniku, a RPP w przewidywalnej przyszłości będzie raczej podnosić niż obniżać stopy procentowe.

Bank w komórce i inne dodatki

Posiadając kartę debetową dołączoną do rachunku, możemy również za darmo w bankomatach sieci Raiffeisen sprawdzić stan naszego rachunku. W innych bankomatach za tę usługę zapłacimy 1 zł.

Zmiany na naszym Wymarzonym Koncie Osobistym możemy też obserwować i wprowadzać za pomocą nowoczesnej aplikacji mobilnej.

Właściciele rachunku mogą też uruchomić Wymarzone Konto Lokacyjne. Jest to rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem uzależnionym od stopy referencyjnej NBP i wysokości salda rachunku (progi salda są analogiczne jak dla Wymarzonego Konta). Oprocentowanie wynosi odpowiednio 0,75; 1,425 oraz 1,8 proc. rocznie.

Mogą też otworzyć Konto Walutowe R-Dealer. To z kolei rachunek prowadzony bezpłatnie w euro, dolarach, funtach lub dolarach. Do konta w euro można otrzymać kartę debetową.

Jak otworzyć Wymarzone Konto Osobiste?

Zatem teraz już, wiedząc jakie są szczegółowe parametry Wymarzonego Konta Osobistego, możemy rozpocząć procedurę jego otwarcia. Najlepiej klikając na odnośnik prowadzący do bankowego formularza.

Podziel się artykułem