Bankowe okazje. Kredyt z zerowym oprocentowaniem w ostatnim roku spłacania. Najlepszy w wersji na dwa lata

Z bankowymi promocjami jest trochę tak, jak z samochodami. Nie ma idealnego modelu dla każdego i na każdą okazję. Dotyczy to również najnowszej promocji kredytu gotówkowego w BGŻ BNP Paribas.

BGŻ BNP Paribas to bank, który przywiązuje dużą uwagę do swojej oferty kredytowej. Jego kredyty gotówko zawsze są co najmniej przyzwoite, a jeżeli dodatkowo pojawia się w ramach ich sprzedaży promocja, to tym bardziej warto rozważyć ich wzięcie. O ile oczywiście akurat potrzebny jest nam kredyt gotówkowy.

Najlepszy na dwa lata

Zacznijmy od tego, co najważniejsze. Kredyt gotówkowy BGŻ BNP Paribas oferowany teraz w promocji „Ostatni rok bez odsetek” jest najatrakcyjniejszy, kiedy weźmiemy go na dwa lata. Bo wtedy aż przez połowę okresu spłaty nie będą naliczane odsetki od pożyczonych nam pieniędzy.

Kiedy pożyczymy go na trzy lata lub więcej wtedy korzyść z promocji będzie mniejsza. Nie będziemy też w ogóle się z niej cieszyć, kiedy weźmiemy kredyt na rok. Promocja dotyczy kredytów udzielonych od roku do siedmiu lat – 84 miesięcy.

Aby rozpocząć starania o kredyt, wystarczy wypełnić specjalny formularz.

Ale zanim to zrobimy, zwróćmy uwagę jeszcze na kilka innych elementów całej oferty kredytu gotówkowego BGŻ BNP Paribas. Sprawdźmy, dlaczego bank chce nam podarować odsetki aż za cały jeden rok.

Karta dołączona do kredytu

Istotnym elementem promocji – i szczerze mówiąc najbardziej dokuczliwym – jest konieczność wzięcia razem z kredytem karty kredytowej. Ta jest fajna, funkcjonalna, ale ma jedną wadę – kosztuje 72 złote roczne.

Tak więc kredyt zero procent w drugim roku tak naprawdę oznacza, że musimy zapłacić w tym drugim roku zapłacić dodatkowo wspomniane kilkadziesiąt złotych za kartę.

Problem? Popatrzmy na to tak – z pewnością ta opłata jest irytująca, kiedy występujemy o niewielki kredyt. W przypadku jednak gdy spłacić mamy np. 15 tys. zł, to opłata roczna za kartę wysokości 72 zł nie przekreśla atrakcyjności oferty – na braku odsetek w drugim roku i tak zyskamy więcej.

Z karty zresztą i tak możemy korzystać – mądrze używana karta kredytowa nie jest zła. Ta dołączana do kredytu w promocji ma 56-dniowy okres bezodsetkowy, a jeżeli go przekroczymy, to oprocentowanie kredytu w karcie wyniesie 10 proc.

Konieczna regularna spłata

Bank obniży w ramach promocji odsetki do zera procent w ostatnim roku spłaty kredytu pod dodatkowym warunkiem, że będziemy regularnie bez opóźnień spłacać zadłużenie.

Nawet małe spóźnienie z ratą, bo zapomnimy o zleceniu przelewy, albo dotrze on z powodu jakiegoś święta po terminie płatności w banku, i o zerowych odsetkach w ostatnim roku spłaty kredytu możemy się pożegnać.
Pamiętajmy o tym.

Kilka szczegółów

Warto przed kliknięciem w formularz poznać kilka podstawowych parametrów kredytu, którym kusi nas teraz BGŻ BNP Paribas.

Oprocentowanie kredytu zaczyna się od 4,99 proc. W praktyce jednak prawie zawsze będzie wyższe. Do tego doliczona zostanie prowizja – jej wysokość zależy od oceny naszej zdolności kredytowej dokonanej przez bank. Mimo tego wszystkie i tak aktualna oferta BGŻ BNP Paribas w promocji wydaje się atrakcyjna.

Wstępną decyzję o tym, czy dostaniemy kredyt, usłyszmy już przez telefon. Maksymalnie możemy starać się o 150 tys. zł.

Bank akceptuje różne formy dochodu – od emerytury, przez umowy zlecenia i dzieła aż po umowę o pracę.

Procedura wnioskowania o pożyczkę zaczyna się od wypełnienia formularza.

Podajemy w nim numer telefonu. Zadzwoni do nas konsultant banku i po rozmowie przekaże nam wstępną decyzję kredytową. W rozmowie z nim wyraźnie na wszelki wypadek dodajmy, że chcemy skorzystać z promocji  „Ostatni rok bez odsetek”.

Potem musimy wybrać się do placówki banku, by podpisać umowę o kredyt. To wszystko.

Czytaj więcej: Bankowe okazje. Karta kredytowa z jednym darmowym kredytem w roku.

Podziel się artykułem